Hlavné menu
Vitajte
Užívatelské meno:

Heslo:


Zapamätaj si ma

[ ]
[ ]
Online
hostí: 25, členov: 0 ...

najviac online: 58
(členov: 0, hostí: 58) dňa 02 sep : 19:23

členov: 1793
Najnovší člen: mato
Hľadať na VZDUCHOVKÁRI.sk
Udalosti tento mesiac: 1

PoUtStŠtPiSoNe1234
567891011
12131415161718
192021222325
2627282930

Stránka Vzduchovkári.sk
Páči sa vám táto stránka? Dajte jej hlas...Pravidlá pre fórum
Anketa

Prídete na HFT - MARATÓN 24 - 25.6.2017 Horáreň Nový Tekov?


Áno

Neviem

NiePoslané MyroLM
hlasy: 13
Predošlé ankety

Partneri
Počítadlo
Táto stránka dnes ...
spolu: 0
návštevníci: 0

Táto stránka ...
spolu: 9720
návštevníci: 2593

Server ...
spolu: 7074800
návštevníci: 1650574
RSS kanál
Novinky zo stránok je možné odoberať pomocou RSS kanála.
rss1.0
rss2.0
rdf
Pravidlá na diskusnom fóre vzduchovkári.sk
VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ DISKUSNÉHO FÓRA:

Registráciou na portáli Vzduchovkári.sk potvrdzujete, že ste si prečítale nasledovné pravidlá a budete ich dodržiavať.

1. Predtým ako položíte otázku/vytvoríte vlákno si prečítajte fórum, použite „Hľadať“ a až potom sa pýtajte založením novej témy, kde podrobne popíšete svoj problém, prípadne hocičo iné o čo sa jedná.

Duplicitné témy sa budú bez upozornenia zamykať a neskôr mazávať! Moderátor dá do zamknutého vlákna upozornenie, že sa už daná téma rozoberala a pripojí odkaz kde sa téma preberá.

Názov zakladanej témy musí znieť tak, aby bolo na prvý pohľad zreteľné o čo sa jedná. Téma musí byť založená v správnej sekcii.

2. Nehádajte sa s adminom ani s moderátorom!!!( trest je zákaz činnosti (ban) na 7 dní )

3. Používajte tlačidlo EDIT, čiže nepíšte za sebou 2 alebo viac príspevkov, ale svoj napísaný príspevok doplňte o chýbajúce informácie (pokiaľ je posledný v poradí príspevkov vo vlákne, alebo žiaden nasledujúci príspevok sa mu nevenoval).

4. Je zakázané citovať príspevok na ktorý odpovedáme v prípade že sa nachádza hneď nad príspevkom s odpoveďou. Toto je možné porušiť v prípade, že sa odpovedá na príspevok s niekoľkými otázkami a odpovedáme len na konkrétnu z daných otázok, vtedy sa môže konkrétna otázka citovať.

Tiež je možné toto pravidlo porušiť z dôvodu zrozumiteľnosti odpovede, v prípade keď odpovedáme na všetky otázky predošlého príspevku. Vtedy pred našu odpoveď dáme citáciu konkrétnej otázky z predošlého príspevku.

Citovať sa môže len tá časť príspevku, na ktorú sa odpovedá. Je zakázané citovať už citovaný príspevok (citácia citácie).

5. Nesprávajte sa ako osadníci v krčme 4.tej cenovej skupiny!

To znamená žiadne nadávky, vyhrážky a posmešky. V prípade hrubého porušenia pravidla bude váš príspevok bez upozornenia zmazaný, a člen dostane BAN na 7 dní.

6. Je zakázané mať v popise viac ako 5 riadkov textu. Maximálny povolený rozmer obrázka v podpise je 500x100 pixelov. V podpisoch je zakázané mať akékoľvek vulgárnosti.

7. Je zakázané používať v podpisoch a logách (avataroch) hlášky, prípadne obrázky ktoré svojou známosťou charakterizujú účastníkov fóra a slúžia tak na priamu, či skrytú provokáciu alebo urážku danej osoby. Také logo/podpis bude odstránené a konkrétny previnilec na to upozornený. V prípade ďalšieho previnenia tohoto charakteru bude previnilcovi zablokovaný prístup na fórum.

8. Ak chcete vymieňať, nakupovať alebo inak obchodovať v sekcii bazár, tak čítajte Pravidlá sekcie "Bazár".

9. Je zakázané napomínať osobitnými príspevkami členov vo fóre za nedodržiavanie pravidiel, na toto sú tu admini a moderátori!!

Budeme to brať ako zbytočné príspevky (spam). Za porušenie tohto pravidla v prípade opakovaného porušenia aj napriek napomenutiu, hrozí okamžitý BAN na 7 dní.

10. Je zakázané riešiť osobné veci vo fóre! Používajte ICQ, E-Mail, prípadne Súkromnú správu.

11. Keď sa chcete vyjadriť vo fóre, prosím píšte zrozumiteľne a zmysluplne vaše vyjadrenie, to znamená i pár slov nie len smajlíky a citoslovcia (príklad: waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaw ). Takýto príspevok bude bez upozornenia zmazaný a považovaný za spam.

12. V prípade akejkoľvek recidívy, t.j. opakované porušovanie pravidiel bude dotyčnému zablokované užívateľské konto a IP

13. Je zakázané porušovanie (alebo nabádanie k porušovaniu) platných zákonov SR a EU.

14. Je zakázané zverejňovať úpravy zbraní kategórie D, ak by sa úpravou táto zbraň prekvalifikovala na zbraň pri ktorej je povinnosť vlastniť ZP alebo iné oprávnenie vyplývajúce zo zákona.

15. Ak sa v určitej sekcii nachádzajú ďalšie špeciálne pravidlá pre konkrétnu sekciu tak v nej platia aj tieto pravidlá + rozširujúce špeciálne pravidlá.

16. Každý užívateť je osobne zodpovedný za obsah každého príspevku na tomto fóre pochádzajúceho z jeho užívateľského profilu. Pri porušení pravidiel bude Váš príspevok bez upozornenia editovaný, presunutý alebo odstránený.

17. Editácia príspevku zo strany administrátora alebo moderátora je možná formou „vybodkovania“ alebo „vykrížikovania“ nevhodného slova, alebo časti príspevku, prípadne zmazaním celého príspevku pokiaľ nebude dávať jeho význam rozumný zmysel v prípade nutnej úpravy.

Editovaný príspevok administrátor alebo moderátor doplní údajom: Editované dňa ... ... .... + uvedie dôvod úpravy a svoj nick.

18. V prípade príspevku, ktorý hrubo porušuje pravidlá fóra bude tento príspevok bez upozornenia zmazaný.

19. V prípade „ľahkého“ vzdialenia užívateľa od pravidiel fóra, moderátor upozorní na túto skutočnosť konkrétneho užívateľa formou SS.

20. Vlákno, ktoré porušuje pravidlá fóra alebo jestvuje duplicitne môže moderátor alebo administrátor uzamknúť. K uzamknutiu môže dôjsť rovnako na požiadanie autora vlákna.

21. Je zakázané spamovať fórum spôsobom : “To mi naozaj nikto nevie poradiť/pomôcť?“ , vkladať jeden príspevok rovnakého znenia, resp. otázku rovnakého znenia do viac ako jedného fóra a písať do tém súkromné odkazy, ktoré sú určené pre SS.

22. Je zakázané publikovať vo fóre príspevky či témy, ktoré sú obecne o nelegálnych činnostiach, prípadne k nelegálnym činnostiam navádzajú (napr. WAREZ, úprava výkonu zbrane na vyšší ako zákonom či inou normou platnou v Slovenskej Republike stanovený limit, sťahovanie filmov, nabádanie k užívaniu drog či návody na ich pestovanie, …). Na stránku je zakázané vkladať súbory, na ktoré nemáte autorské práva. V prípade, že týmito právami disponujete, tak tento zákaz neplatí.

23. V prípade nutnosti použiť materiál na ktoré nemáte autorské práva, prípadne použitie informácie ktorej nie ste autor, je nutné takýto materiál uviesť ako citáciu, aj so všetkými potrebnými informáciami ako je autor (ak je známy) a materiál odkiaľ sa informácia prevzala. Treba uviesť aj link/odkaz na originálne umiestnenie materiálu. Príspevky, v ktorých nebude jasné, kto je autorom/vlastníkom a zdroj prevzatého zverejneného materiálu budú zmazané.

24. Na portál je možné umiestniť odkazy len na také servery, ktoré neporušujú pravidlá tohto portálu.

25. Na portál je možné umiestňovať obrázky a fotografie s veľkosťou max 750kB . Avatar užívateľa môže mať veľkosť max 100x100 px.

26. V rámci pomoci pri moderovaní fóra môžete nahlásiť príspevky ktoré podľa vás porušujú pravidlá fóra upozornením na to v SS alebo môžete použiť ikonku nahlásenia nevhodného príspevku. Vyvarujme sa prosím verejnému kritizovaniu článkov iných užívateľov vo fóre, nijako to neprispieva k atmosfére na portáli.

27. Vo fóre, v názvoch tém, v nickoch, v registračných údajoch užívateľa, v názvoch príspevkov a SS, ako ani v chatboxe či v SS je zakázané používať urážky, nadávanie, rasistické a xenofóbne poznámky či poznámky na národnosť, rasu, pohlavie, náboženstvo, či iné narážky, ktoré môžu uraziť iných užívateľov.

28. Vo svojom prejave na stránke sa prosím snažte používať spisovný jazyk (Slovenčina, Čeština), aby ste ostatným čo najviac zjednodušili pochopenie vašich myšlienok. To znamená, že nepoužívame x miesto ch, q miesto k, w namisto v a podobne.

Použitie diakritiky je dobrovoľné. Rovnako značky a modely zahraničných výrobkov, ako aj zaužívané termíny prosím píšte tak, ako sa skutočne píšu. Spríjemníte tak diskusiu sebe aj iným a vyhnete sa nedorozumeniam ak by si váš príspevok niekto zle "preložil".

Z možných zamenených Y/I si nikto ťažkú hlavu nebude robiť a prípadné do očí bijúce prehrešky proti jazyku môže podľa svojej vôle upraviť administrátor alebo moderátor – nie je to však ich povinnosť.

29. Na portáli nie je možné obviňovať užívateľov z čohokoľvek bez jasných dôkazov.

30. Jeden užívateľ môže mať len JEDEN účet na fóre.

31. Je zakázané v príspevkoch a témach fóra robiť reklamu na web stránky, produkty či iné veci hlavne ak sa jedná o veci, z ktorých sa priamo alebo nepriamo získava finančný či iný prospech. V prípade záujmu o reklamu alebo informácie o možnostiach reklamy, kontaktujte administrátora (admin@vzduchovkari.sk).

32. V sekcii Bazár môžu byť len inzeráty uverejnené ako občianska inzercia, týkajúce sa :

• Dlhých alebo krátkych vzduchových zbraní, ktorých kúpu, držanie, používanie zákony alebo iné právne predpisy či normy Slovenskej republiky, resp. Európskej únie nepodmieňujú držaním zbrojného preukazu, predovšetkým: zbraò kategórie D, pri ktorej kinetická energia strely na ústí hlavne dosahuje najviac 15 J, palná zbraň kategórie D, určená na streľbu nábojmi typu flobert s energiou strely na ústí hlavne do 7,5 J

Pokiaľ je predmetom predaja alebo kúpy zbraň, ktorá podlieha evidenčnej povinnosti a je pre jej držanie potrebné vlastniť ZP, je toto potrebné VÝRAZNE NAPÍSAŤ k textu inzerátu.

Príslušenstvo ku zbraniam kategórie D, ktorého predaj a používanie na území Slovenskej republiky nie je zakázané zákonom alebo iným právnym predpisom či normou Slovenskej republiky, resp. Európskej únie

Inzerát musí by v sekcii Bazár správne umiestnený podľa kategórie a podkategórie.

33. Za porušenie pravidiel budete napomenutý alebo potrestaný zakázaním činnosti na fóre (BANom). Jeho dľžku určuje podľa závažnosti administrátor alebo ním poverená osoba. O uložení BANu, jeho trvaní a dôvode je informovaný užívateľ zaslaním správy na kontaktnú mailovú adresu zadanú pri registrácií.

Pred udelením BANu musí byť užívateľ o svojom nevhodnom chovaní, resp. porušení pravidiel, informovaný zaslaním SS zo strany administrátora alebo moderátora spolu s výzvou, na odstránenie dôvodu porušenia pravidiel, ako aj so stanoveným časom, dokedy je tak potrebné spraviť. Čas plynutia doby stanovenej administrátorom alebo moderátorom nijako neovplyvňuje čas v ktorom si užívateľ túto SS prečítal.

Ak užívateľ svoje správanie nenapraví primeraným spôsobom, v stanovenom čase, dostáva BAN.

Tieto pravidlá nadobúdajú platnosť dňa 1. novembra 2009

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli zasielať komentáre - prosím prihláste alebo zaregistrujte sa tu pre registráciu