Hlavné menu
Vitajte
Užívatelské meno:

Heslo:

Zapamätaj si ma

[ ]
[ ]
hostí: 18, členov: 0 ...

najviac online: 58
(členov: 0, hostí: 58) dňa 02 sep : 19:23

členov: 1779
Najnovší člen: mirot32
Hľadať VZDUCHOVKÁRI.sk
Žiadne udalosti tento mesiac.

PoUtStŠtPiSoNe

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Stránka Vzduchovkári.sk
Páči sa vám táto stránka? Dajte jej hlas...

Pravidlá pre fórum
Anketa

Prídete na VII. International Field Target Slovak Open 2017 Skýcov?

Áno

Neviem

Nie

Poslané MyroLM
hlasy: 13
Predošlé ankety

Partneri
Počítadlo
Táto stránka dnes ...
spolu: 5
návštevníci: 2

Táto stránka ...
spolu: 307686
návštevníci: 56282

Server ...
spolu: 6995204
návštevníci: 1637087
RSS kanál
Novinky zo stránok je možné odoberať pomocou RSS kanála.
rss1.0
rss2.0
rdf
Fóra
<< Predchádzajúce vlákno | Ďalšie vlákno >>   
Presnosť pružinovej vzduchovky

Choď na stránku  1 2 [3]
Autor Príspevok
moorho
Pi 14 okt 2011, 08:00

Registrovaný člen #849
Registrácia: So 28 máj 2011, 16:25
príspevkov: 719

a jeje mame tu vzduchovkarskeho profika tak to sa mame na co tesit, tu bude este veselo...
rad sa neham ako amater poucit.........

Pri všetkej ucte da sa to tak povedať......aj keď so vzduchovkou som súťažil nejmenej (1979-1985).....s Haenelky a FWB som si tak polmiliona krát v stoji odfúkol.....neskôr lubovolná malokalibrovka , a v krátkej epizode aj ZKR-ka...
No a na staré kolená (43) som si kúpil zasa vzduchovku ....a zháňam ďalej Haenelku , FWB poprípade Anschutz , (samozrejme na strunu)...PCP je pre baby ...:)))

Tak sorry , nechcel som nikoho uraziť...len ma naprdlo ako sa snažíte bez toho že by niekto z Vás tu zbraň držal v ruke poradiť metodiku strelby majiteľovi onej Diany.....

Späť navrch
tomcat
Pi 14 okt 2011, 08:14

Registrácia: Pi 11 sep 2009, 20:45
príspevkov: 1824
mna len udivuje ako si urcil jednoznacne diagnozu, ze je chyba vo vzduchovke (asi preto ze som sa este nestretol s nejakou nevydarenou vzduchovkou od Weihrauch, Diana, AirArms, ktoru by bolo z dovodu nedodrzanej kvality reklamovat, nemyslim tym teraz ten problem u HW100 s hlavnami calibru .22, ktory mali par rokov dozadu a riesilo sa to vymenou hlavne), ked si dotycneho majitela nevidel strielat a ani nik iny z tej jeho vzduchovke nestrielal...
keby to totiz bolo len o vzduchovke, ze su zle mieridla, tak ma aspom dobry sustrel, ale takto to z mojho pohladu je skor o este nedostatocnom sziti so vzduchovkou a mozno nezvladnuti strelby.

[ Editovaný Pi 14 okt 2011, 11:38 ]
Späť navrch
madbugie
Pi 14 okt 2011, 09:49

Registrovaný člen #70
Registrácia: Po 26 okt 2009, 07:37
príspevkov: 349
kurnik šopa,... len sa tu zas nezačnite hádať...

pravdepodobnosť že by všetky rany strhol rovnako do strany je "malá"

je pravda že žiadna firma sa neprizná, resp. si neupletie na seba bič žeby tvrdila že tá a tá vdzuchovka spraví na 10 m rozptyl taký a taký...
Späť navrch
tomcat
Pi 14 okt 2011, 11:17

Registrácia: Pi 11 sep 2009, 20:45
príspevkov: 1824
my sa nehadame, to by som si nedovolil
ja som len chcel povedat, ze vsetky spomenute diagnozy v com moze byt problem su cisto hypoteticke, nakolko nik z nas Vlada nepozna a ani nevidel ako striela a preto sa neda problem urcit jednoznacne kde je, ci naozaj vo vzduchovke alebo v nom

jednoducho mi ide o to, ze nema zmysel "zhadzovat" toho druheho za to, ze vyslovil svoj nazor
nik z nas sa vzduchovkami nezivy a takrozdelovat sa na profikov a amaterov je dost ...ehm... mimo a ani to ako dlho sa kto venuje strelbe nic nevypoveda o kvalite a fundovanosti toho ktoreho cloveka

cize este raz, neboj nejedna sa o hadku ale o diskusiu s tym, ze sa vsetci snazime zistit kde asi moze byt problem a pomoct Vladovi a verim ze aj morhoo to tak berie ze nanho nik neutoci

co sa tyka tej garancie presnosti
podla mna je par vyrobcov co tu presnost garantuje, zvycajne taky vyrobca dava k vzduchovke nastrelny tercik
o ake firmy sa jedna myslim vsetci vieme
to ze taky nastrelny terc uz v praxi malokto dokaze nastrielat, pretoze sa u vyrobcu robia za idealnych podmienok a z niekolkych nastrelenych tercikov sa vybera zvycajne ten najlepsi je uz druha vec

a len taky paradox
dokonca aj CZUB k svojej Slavii dava nastrelny tercik, ale tam ho davaju zrejme schvalne horsi ako sa da z tej vzduchovky nastrielat
zrejme aby sa nik nemohol stazovat ze nedokaze z nej nastrielat taky zly sustrel
Späť navrch
moorho
Pi 14 okt 2011, 16:03

Registrovaný člen #849
Registrácia: So 28 máj 2011, 16:25
príspevkov: 719

Chlapci,
asi sme sa nerozumeli, moja otazka bola ci ma niekto informaciu od vyrobcu (Weihrau, Air Arms, Gamo, CZUB, a pod) aku presnost u pruzinovej vzduchovky garantuju . Predajca sa tvari ze moja reklamacia je neopodstatnena a pritom sam skonstatoval posun doprava.
Co sa tyka mna, zijem zo vzduchovkami uz vyse 40 rokov, v sucastnosti mam este Slaviu 630 prerobenu na 634 a ta je presna, bez nutnosti prestavovania mieridiel.
Takze, ak niekto ma informaciu k veci budem mu vdacny.
Dakujem
[/quote1318600287]

Z vladovej otázky som pochopil že strieľať vie...napr. so Sláviou 630.....že len zháňa informácie či je to normálne....a dokonca aj predajca to testoval s rovnakým výsledkom.....

Moja odpoveď bola ,že, ano mám skúsenosť s touto značkou , a že to nie je normálne...lebo ja mám mieridlá v strede...a to presne.....

Páni ja by som túto tému uzatvoril...

PS: treba mať šťastie aj pri kúpe X6-ky..ak ju kompletovali v piatok na poobednej , tak amen Mária.....a toto je potvrdený fakt......
V piatok je lepšie isť niekam zasrať prírodu olovom.....alebo na pivo..:)))))))))))))
Späť navrch
vlado.k
Pi 14 okt 2011, 16:55
Registrovaný člen #989
Registrácia: Pi 07 okt 2011, 09:43
príspevkov: 6
Skusim este napisal len tak nezavezne do Weihrau , ci sa neprekecnu a nepochvalia sa kvalitou a presnostou svojich vzduchoviek. Uvidime, ci sa mi podari ich nalakat na nejake medove motuze,...
Ak niekto z vas moze a ma chut nech skusi poslat podobnu otazku do Diany v Nemecku : mail je : . Mna tam uz poznaju takze so mnou nechcu komunikovat, nemal som ist na nich priamo , ale ako liska

Pre moorho : ja som ukoncil "zavodnu" strelbu v roku 79 , a odvtedy to berem len ako kinicek a necitim sa byt nejakym profikom...
Späť navrch
Arrakis
So 20 júl 2013, 11:54
Registrovaný člen #1509
Registrácia: Št 18 júl 2013, 21:51
príspevkov: 2
Nemozem si pomoct, ale zda sa mi ze sa tu v jedej vete riesi presnost zbrane a nastrelenie mieridiel a to su dve royne veci. Ale nie o tom som chcel, Nepozrel si sa na musku ci nie je nejako vyosena a to bocne nastavenie mieridiel je iba korekcia zlej musky?
Späť navrch
AMK90TG
Ne 05 apr 2015, 18:55

Registrovaný člen #1870
Registrácia: Ne 05 apr 2015, 18:35
príspevkov: 1
Lacné vzduchovky a lámačky sú na jedno kopyto.. Každý predajca to aj píše - vzduchovka je určená predovšetkým na rekreačnú strelbu atd atd. A asi vie prečo. Môžeš takúto vzduchovkz vyladiť, ale ako spomínal MyroLM, naučil som sa ju držať zhruba rovnako, rovnako pevne a strieľam lepšie. Ja keď som kúpil moju Airmaster, tak prvá rana ani nešla do terča. A nakoniec sa mi to podarilo celkom vyladiť tak, že na 15m na 10 diaboliek nastrieľam v priemere tých 70-80... Nič svetoborné, ale na zábavu na záhrade to stačí. A poľovať na velké diaľky sa so vzduchovkou asi nechystáš, čí?
Späť navrch
Denny
Ne 10 máj 2015, 14:51

Registrovaný člen #594
Registrácia: Ut 09 nov 2010, 15:21
príspevkov: 239
Ja so svojimi rekreačnými "hračkami" (viď. podpis) dokážem celkom dobré trefy, predovšetkým to závisí od strelca. So 440tkou a puškohľadom Gamo, ktorý bol na nej, dokážem po vlastnoručnom nastrelení pri trojnásobnom zväčšení zostreliť vrchnák z pivovej fľaše na 30m, čo si myslím, že na takú vzduchovku a puškohľad je to relatívne dobré merítko. Jasné, že porovnávať sa s tým niekde na súťažiach nemôžem, len som chcel napísať, že dá sa to použiť aj na viac než na streľbu na plechovky o vzdialenosti 10-15m. Čo by som "vypichol" ako prvé je, že určite si treba nastreliť vzduchovku svojpomocne. Vo väčšine predajniach to spravia za vás, ale oni to robia v stojane a za perfektných podmienok (stála teplota, tlak, žiadny vietor, atď.), ktoré v prírode nedosiahnete. Taktiež to závisí od držania zbrane a celkovej zručnosti v streľbe. Samozrejme - nastreľovať puškohľad je najlepšie v polohe, z ktorej budete strieľať najčastejšie. (u mňa je to z 90% v stoji bez opory, občas stoj alebo sed s oporou).
Späť navrch
JuroNR
Ne 10 máj 2015, 20:13
Registrovaný člen #285
Registrácia: Ut 20 apr 2010, 18:06
príspevkov: 107
Niektory vyrobcovia garantuju určitu presnosť zbrane. Napriklad ked som kupoval slaviu 630 pred mnohymi rokmi tak tam vyrobca pisal že garantuje presnosť na 10m maximalny rozptyl 15mm. Ked som kupoval Tau7 tam tiež vyrobca sa chvalil velkou kvalitou a presnosťou montovanej hlavne ktora mala garantovať max rozptyl na 10m len 8mm a to bola hlaveň u tej pištoli Tau7 len 250mm a u tej slavie bola hlaveň dlha tušim 550mm
Späť navrch
mobi2010
Ut 10 jan 2017, 20:56

Registrovaný člen #1783
Registrácia: Št 30 okt 2014, 12:58
príspevkov: 3
Z SA-58 som vleže na 100 metrov nastrieľal s otvorenými mieridlami rozptyl asi 6cm (10 rán = 96 bodov) to má hlaveň dlhú 390mm.
Späť navrch
Choď na stránku  1 2 [3]
Moderátori: MyroLM, tomcat

Skok:     Späť navrch

Odoberajte toto vlákno: rss 0.92 Odoberajte toto vlákno: rss 2.0 Odoberajte toto vlákno: RDF